چهار فصل برنارد | بیوتکنولوژی

چهار فصل برنارد

حداقل چیزی که یک داروساز باید از بیوتکنولوژی بداند در این کتاب آورده شده است.

اگر می‌خواهید یک داروساز پیشرو باشید بدانید که آینده‌ی داروسازی با بیوتکنولوژی گره خورده است.

این کتاب (چهارفصل برنارد) کم حجم است.

این کتاب که در قطع رقعی چاپ شده است به راحتی در دست جا می‌شود و همه‌جا با شما می‌آید. در کیفتان؛ در مترو؛ در تاکسی؛ در داخل یک کلاسور همراه شماست. یک کتاب جمع و جور و کوچک که خیلی زود مطالعه‌ی آن را تمام خواهید کرد و به کمک آن تمام سرفصل‌های مربوط به امتحان آشنا خواهید شد و آن‌ها را خواهید آموخت.

این کتاب کامل است

کامل است چرا که همین ۴ فصل از ۲۳ فصل کتاب بیوتکنولوژی مولکولی پاسترناک و برنارد، به عنوان به داروسازی می‌پردازد حتی تا سال گذشته که هنوز درس بیوتکنولوژی در کنکور تخصصی داروسازی مطرح بود رفرنس در کنکور دکترای داروسازی وزارت بهداشت معرفی شده بود و حتی دوستانی که مایل هستند از هر گرایشی در رشته‌ی بیوتکنولوژی دارویی شرکت کنند نیز می‌توانند به همین چهار فصل بسنده کنند.

برای همه گرایش‌های داروسازی ضروری است

بسیاری از دوستان که می‌خواهند در بعضی از گرایش‌های غیر از بیوتکنولوژی در امتحان کنکور دکترای تخصصی داروسازی شرکت کنند بدون تردید بهتر است با مفاهیم پایه بیوتکنولوژی و ارتباط آن با ساخت دارو آشنا باشند. برای مثال آن دسته از دوستانی که از گرایش‌های مختلف رشته‌ی شیمی به سمت دکترای تخصصی داروسازی متمایل شده‌اند؛ آیا می‌دانند که کاری که یک باکتری مناسب در برقراری یک پیوند شیمیایی خاص انجام میدهد ممکن است نیاز به کارخانه‌ها و فراینده‌های بسیار گرانقیمتی داشته باشد. توصیه ما این است که با داروهای که می‌توان به روش بیوتکنولوژی تهیه شوند آشنا شوید در این حال شما قادر هستید با تلفیق دانش شیمی و بیوتکنولوژی و داروشناسی؛ چیزی به جهان ارائه دهید که آن را جایی بهتر برای زیستن کند.

دو توصیه‌ی مهم در مطالعه‌ی کتاب ۴ فصل برنارد

توصیه اول: اگر قادر هستید این ۴ فصل را به انگلیسی بخوانید البته توصیه ما  این است که آنرا به زبان اصلی مطالعه کنید اما گر فکر می‌کنید مطالعه این کتاب به زبان انگلیسی برای شما وقت‌گیر است توصیه‌ی گروه دارویی به شما این است که کتاب ۴ فصل برنارد را که توسط گروه مترجمین ترجمه شده و به وسیله‌ی سه تن از مدرسان مطالعه‌ و ویراستاری شده است، مطالعه کنید؛ لازم است یادآوری شود که ترجمه و ویراستاری این کتاب زیر نظر آقای دکتر شهرام ترکمندی که هیات علمی دانشگاه  علوم پزشکی ارومیه هستند، انجام شده است. بنابراین اگر این کتاب را تهیه کنید نگران کمبود وقت نخواهید بود.

توصیه‌ی دوم: این است که تمام تصاویر کتاب را با جزییات بررسی کنید به طوری که در نهایت قادر باشید آن‌ها را از حفظ بکشید؛ توضیح دهید و نامگذاری کنید. این کتاب به طور کلی دارای ۱۱۷ تصویر است که زیرنویس تمام آن‌ها فارسی است و به جرأت می‌توان گفت با درک تصاویر به طور کامل به مباحث مسلط خواهید شد.

۸ مزیت کتاب ۴ فصل برنارد به سایر‌ ترجمه‌های موجود در بازار

مزیت اول: قیمت مناسب

همانطور که گفته شد کتاب اصلی بیوتکنولوژی برنارد گلیک، جک پاسترناک  ۲۳ فصل دارد و مسلماً خواندن تمام این ۲۳ فصل خالی از لطف نیست اما مسلماً شما زمان کافی ندارید. این ۲۳ فصل ترجمه شده است اما قیمت کتابی که هر ۲۳ فصل را شامل می‌شود ۴۵۰۰۰ تومان است که با هزینه‌ای که برای تهیه و ارسال آن خواهید داد بیش از ۵۵۰۰۰ تومان خواهد شد و در حالیکه شما می‌توانید این کتاب را از سایت دارویی پی اچ دی با قیمت ۲۴ هزارتومان با ارسال رایگان تهیه کنید.

مزیت دوم: حجم کم کتاب

حجم کتاب ۴ فصل برنارد نسبت به ترجمه‌ی ۲۳ فصلی آن خیلی کمتر است؛ به راحتی قابل حمل و نقل است و می‌توانید به راحتی آنرا در مترو و تاکسی هم مطالعه کنید اما مسلما برای آن‌که کتاب حجیم و بزرگ ۲۳ فصلی را مطالعه کنید باید حتماً پشت میز در اتاق مطالعه از آن استفاده کنید. کتاب ترجمه شده‌ی ۲۳ فصلی در دو جلد با ابعاد وزیری (که بزرگتر از کتاب حاضر است) و حدود ۶۰۰ صفحه است و شما برای این که بتوانید به  این ۴ فصل دسترسی داشته باشید باید هر دو جلد آن را بخرید اما با خرید ۴ فصل برنارد یک کتاب کوچک خواهید داشت که تمام ۴ فصل را یک جا دارد.  این کتاب کمتر از ۲۰۰ صفحه و در ابعاد کوچک یعنی رقعی چاپ شده است.

مزیت سوم: دسترسی به تصاویر به صورت رنگی همراه با زیرنویس و توضیحات تکمیلی

تمام تصاویر کتاب به صورت رنگی در یک pdf به صورت یک کتابچه‌ی الکترونیکی آماده شده است که به ارزش ۴ هزارتومان به صورت الکترونیکی فروخته می‌شود اما برای شما رایگان است. این تصاویر علاوه بر این که رنگی و واضح هستند دارای زیرنویس فارسی به همراه  توضحیات اضافه هستند. علاوه بر این تا جایی که ممکن است متن داخل تصاویر نیز فارسی شده است و به خصوص به درد آن دسته از دوستانی می‌خورد که رشته‌اشان شیمی است و می‌خواهند در گرایش‌های مربوط به خودشان مثل شیمی‌ دارویی شرکت کنند. تصاویر از این رو به شکل رنگی در کتاب نیامده است تا از بالارفتن قیمت پشت جلد کتاب برای مصرف شما عزیزان جلوگیری شود.

شما می‌توانید با دسترسی به کپنی که در داخل کتاب است از سایت darooiiphd.com این پی‌دی‌اف را به صورت رایگان دانلود کنید و آن‌را مطالعه کنید و این تصاویر به راحتی در گوشی تلفن همراه یا تبلت خود بارها دوره کنید.

مزیت چهارم: دسترسی به مطالب جدید و تکمیلی برای کنکور دکترای داروسازی

در صورتی که این کتاب را به صورت آنلاین تهیه کنید هدیه‌ی اشتراک یک‌ماهه‌ی سایت داروویی را دریافت می‌کنید که با مراجعه به بخش مشترکین VIP خواهید توانست از تمام محصولات تصویری، صوتی، ویدئویی سایت استفاده کنید.

مزیت پنجم: پشتیبانی

بعد از اینکه این کتاب را از سایت دارویی تهیه کردید کدی در داخل کتاب قراردارد که امکان پشتیبانی از طریق سایت را برای شما فراهم می‌کند.

مزیت ششم: رفع اشکال توسط مدرس

هر اشکالی که داشته باشید می‌توانید از مترجمان و مدرسان سایت که در زمینه‌ی بیوتکنولوژی متبحر هستند بپرسید و به طور رایگان اشکالتان را بر طرف کنید.

مزیت هفتم: به روز شدن دائمی

در صورتی که متن انگلیسی کتاب آپدیت شود بخش‌های تغییریافته‌ی کتاب برایتان ارسال خواهد شد و اجباری به خرید نسخه‌ی جدید کتاب نیست.

مزیت هشتم: کتاب پس گرفته می‌شود

اما آخرین و مهم‌ترین مزیت کتاب که در واقع معنی ضمانت برای کتاب می‌دهد این است که اگر به هر دلیل این کتاب را نپسندیدید می‌توانید در عرض ۲۰ روز کتاب را پس بفرستید و پولتان را تمام و کمال دریافت کنید. نگران اداره‌ی پست نباشید چون تاریخ پست شما ملاک است نه تاریخ دریافت کتاب توسط ما، بنابراین کپی رسید پستی شما برای این که پول را برایتان واریز کنیم کفایت می‌کند.

مشخصات کتاب

این کتاب در ۱۸۸ صفحه آماده شده است. قطع آن رقعی است که در واقع نصف اندازه‌ی یک کاغذ A4 است.

تاریخ انتشار آن سال ۱۳۹۶ است و کلیه حقوق آن در اختیار سایت داروویی پی‌اچ‌دی است که کتابهایش توسط انتشارات نهر منتشر می‌شود. قیمت پشت جلد کتاب با ارسال رایگان پستی۲۴۵۰۰ تومان است؛ اما اگر مایل باشید که کتاب را به صورت حضوری تحویل بگیرید ۵۵۰۰ تخفیف می‌گیرید و قیمت آن ۱۹۰۰۰ تومان خواهد بود. برای تحویل حضوری باید به آدرس انتشارات یا داروویی پی‌اچ‌دی مراجعه کنید. مولفین کتاب بیوتکنولوژی مولکولی پروفسور جک پاسترناک (Jack Pasternake) و برنارد گلیک (Bernard Glick) هستند.

بخش‌بندی کتاب

این کتاب در ۴ بخش آماده شده است.

بخش اول کتاب: این بخش «فصل ۲» نام دارد که در واقع فصل دوم کتاب بیوتکنولوژی مولکولی جک پاسترناک و برنارد گلیک است. موضوع این بخش سنتز DNA، RNA  و پروتئین است. این قسمت ۱۵ صفحه دارد و تعداد اشکال این قسمت ۲۰ عدد است که تمام آن‌ها زیرنویس فارسی دارند و  در نسخه‌ی الکترونیکی پشتیبان هم موجود هستند.

بخش دوم کتاب: «فصل ۱۰» نام دارد که در واقع فصل دهم از کتاب بیوتکنولورژی مولکولی جک پاسترناک و برنارد گلیک است و عنوان این فصل پروتئین‌های درمانی یا Protein Trapeutics است. انواع داروهای پروتئینی نوترکیب در این فصل توضیح داده شده است.  این فصل ۵۹ صفحه است.

بخش سوم کتاب: این قسمت «فصل ۱۱» نام دارد که در واقع همان فصل یازدهم کتاب بیوتکنولوژی مولکولی جک پاسترناک و برنارد گلیک است با نام اسیدهای نوکلئیک به عنوان عوامل درمانی. این فصل ۴۱ صفحه دارد و تعداد اشکال آن ۲۴تاست.

بخش چهارم کتاب: «فصل ۱۲» نام دارد که در مورد واکسن‌هاست. این فصل ۵۷ صفحه دارد و دارای ۳۱ تصویر است.

اگر از کسانی هستید که نمی‌دانید برای این که از ارتباط داروسازی و بیوتکنولوژی سر دربیاورید از چه منابعی باید استفاده کنید این کتاب به شما کمک می‌کند که کل فصل‌ها را در اختیار داشته باشید. علاوه بر این از طریق سایت دارویی پی‌اچ‌دی و تهران‌بیوتک بتوانید به مطالب تکمیلی، تست‌ها و کنکورهای سال گذشته دست پیدا کنید.

اگر شما کتاب ترجمه‌ی شده ۲۳ قصلی را دارید مسلماً به یک جزوه‌ی خلاصه شده و سریع در کنار آن نیاز دارید. حتی اگر بخواهید این صفحات از کتاب را کپی کنید  قیمت آن بیشتر از این کتاب ۴ فصل خواهد بود. اگر شما مایل هستید جزوه‌ی دست‌نویس دیگران را کپی کنید دست نگهدارید. شما با تهیه‌ی این کتاب هزینه‌ی کمتری صرف می‌کنید به جای آنکه چند صفحه کپی ناخوانا و یا بدخط را دریافت کنید. در ضمن اگر به این چنین جزواتی بسنده کنید  پشتیبانی آنلاین مدرسان ما را از دست خواهید داد.

قیمت این کتاب از کپی جزواتی که انبار کرده‌اید بسیار بسیار کمتر است. قیمت آن از قیمت یک پرس پیتزا هم کمتر است. این در حالی است که شما با تهیه ‌ی این کتاب مطالب و جزوات تکمیلی مربوط به فصول کتاب را نیز دریافت می‌کنید و امکان رفع اشکال آنلاین را نیز دارید.

پاسخ به سؤالات متداول درباره‌ی کتاب چهار فصل برنارد:

۱- اگر این کتاب را به صورت آنلاین تهیه کنم چه مدت طول می‌کشد تا کتاب به دستم برسد؟

بعد از این که کتاب را توسط سایت دارویی پی‌اچ‌دی سفارش دادی کتاب در عرض ۴۸ ساعت برایتان پست خواهد شد. زمان معمول پست حدود ۴ روز می‌باشد یعنی شما حداکثر در عرض یک هفته کتاب‌ها را دریافت خواهید کرد.

در صورتی که کتاب را با مراجعه حضوری تهیه کنید قیمت آن ۵۵۰۰ تومان تخفیف خواهد داشت و قیمت آن ۱۹۰۰۰ تومان خواهد بود.

بله بدون تردید هزینه‌ی پرداختی شما بدون کم و کاست به شما برگردانده می‌شود. لازم  است که فقط کتاب را برای ما ارسال کنید سپس تصویر رسید پستی کتاب را برای ما ایمیل کنید. ۴ روز بعد از این که ما رسید پستی برگشت کتاب را از شما دریافت کنیم هزینه را برایتان واریز می‌کنیم.

با ما تماس بگیرید، آدرس را هماهنگ کنید، شماره ی کارت بدهید و سپس کتاب را برایمان پست کنید و تصویر رسید پستی آن را از طریق تلگرام یا ایمیل برایمان بفرستید حداکثر ظرف ۴ روز کاری هزینه‌ی کتاب به حسابتان واریز خواهد شد.

اگر مایل هستید که کتاب فیزیکی را دریافت کنید کافی است آن را از طریق سایت سفارش دهید و سپس هزینه‌ی آن را با توجه به شماره حساب‌های مرکز واریز کنید یا آنکه مستقیما از طریق آنلاین و  درگاه بانک خرید را  انجام دهید. بعد از ثبت سفارشتان اپراتورهای سایت دارویی پی‌اچ‌دی با شما تماس می‌گیرند و جزییات بیشتر را برایتان شرح می‌دهند. کتابی که خریده‌اید حداکثر در عرض ۴۸ ساعت پست می‌شود و این موضوع هم به اطلاع شما رسانیده می‌شود.

اگر کتاب را به صورت حضوری بخرید ۵۵۰۰ تومان تخفیف دارید و بنابراین باید قیمت ۱۹۰۰۰ تومان بابت آن پرداخت کنید. برای این کار با پشتیبانی دارویی‌پی‌اچ‌دی تماس بگیرید و زمان مناسب برای مراجعه را هماهنگ کنید.

از آنجایی که این کتاب بعد از ترجمه به وسیله‌ی دو نفر ویراستار وچندین نسخه‌خوان مطالعه شده است بعید است که مشکلی با ترجمه داشته باشید با این حال در صورت هر گونه ابهامی با پشتیبانی سایت دارویی‌پی‌اچ‌دی  تماس بگیرید حتما به مترجمان و ویراستاران اعلام خواهد شد و سعی در رفع مشکل خواهند کرد.

با پشتیبانی تماس بگیرید یا این که فرم پشتیبانی را پر کنید مدرسان و مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.

درس بیوتکنولوژی و تمام مباحث مربوط به مولکول‌های زیستی برای آنکه بهتر تدریس بشوند یا بهتر فهمیده بشوند بایستی به تصویر کشیده بشوند. در بسیاری از موارد هم این تصاویر باید رنگی باشد چون در غیر این صورت امکان توضیح دادن به صورت نوشته وجود نخواهد داشت. از طرفی مهمترین مطالبی که در یک فصل وجود دارند به تصویر در می‌آیند بنابراین در صورتی که حتی یکی از تصاویر جا بماند و آن را متوجه نباشید ممکن است کلید پاسخگویی به یک سؤال را از دست داده باشید. همچنان توصیه می‌کنیم که تصاویر را به صورت رنگی هم ببینید و آن‌ها را مطالعه کنید. برای این منظور کتابچه‌ی رایگان آن را بعد از خرید کتاب چهارفصل برنارد به رایگان دانلود کنید.

بله. یک کتاب دیگر با عنوان «سؤال و جواب بیوتکنولوژی‌» توسط دارویی پی اچ دی آماده شده است که تمام نکات این کتاب را به صورت سؤال و جواب پوشش داده است. در ضمن کتاب دیگری با عنوان دوسالانه موجود است که تمام سؤالات کنکور دو سال متوالی کنکور دکترای داروسازی را به صورت تشریحی پاسخ داده است و در نوع خود مجموعه‌ی خوب و کاملی است. برای این مجموعه هم متممی در حال آماده سازی است که برای خریداران آن ارسال خواهد شد. البته از آن‌جایی که برای امتحان تخصصی داروسازی دیگر سؤالات بیوتکنولوژی طراحی نمی‌شود توصیه می‌کنیم در صورتی که واقعا به این موضوع علاقمند هستید آن را خریداری کنید.

در این صورت می‌توانید به یکی از شماره‌کارت‌های مرکز هزینه را واریز کنید و شماره‌ی پیگیری آن را برای بخش پشتیبانی بفرستید یا به آن‌ها اعلام کنید برای این منظور با شماره‌ی ۰۲۱۶۶۰۸۶۰۵۴ تماس بگیرید و از خانم علیجانی راهنمایی بخواهید.

بله – کتاب را برای همه‌ی شهرستان‌ها می‌فرستیم. حداکثر بعد از ۴۸ ساعت کتاب را برایتان پست می‌کنیم.

بله درست مثل بقیه افرادی که در ایران زندگی می‌کنند می‌توانید کتاب را سفارش دهید و با پست دریافت کنید.

گزینش ماه

سپتامبر 2018

ژانویه 2018

دسامبر 2017

طراحی و پشتیبانی: نشر نهر Nashrenahr@gmail.com

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!