Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju małego dziecka? – .com

Please turn on javascript in your browser for the maximum experience!

Your browser is out of date!This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!Try

or !

Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju małego dziecka?

Meblom umieszczanym w pokoju dziecięcym poświęca się coraz więcej uwagi, niektóre zalecenia wydają się jednak niezmienne. Oczekuje się od nich przede wszystkim tego, aby cechowała je prostota i bezpretensjonalność, mile widziane są przy tym meble ergonomiczne, stabilne, a przede wszystkim bezpieczne. Jeśli powierzchnia pomieszczenia nie jest duża, warto pomyśleć o meblach wielofunkcyjnych, ich atutem jest bowiem to, że pozwalają na swobodne aranżowanie przestrzeni. W zależności od potrzeb i pory dnia ta sama przestrzeń może mieć zresztą różne przeznaczenie, co także jest atutem, którego nie da się zakwestionować. Myśląc o tym, jak rozplanować pokój małego dziecka nie zapominajmy i o tym, że dzieci wyrastają ze swoich pokoi. Raz na jakiś czas warto więc pozwolić im na przemeblowanie troszcząc się o to, aby nie zabrakło im nie tylko półek, ale także regałów i pudełek. Same meble wiszące muszą być zresztą wybierane tak, abyśmy nie zapominali o bezpieczeństwie malucha, jeśli więc decydujemy się na regały upewnijmy się, że dziecko może samodzielnie dostać się do wszystkich ich części.

Meblując dziecięcy pokój warto pamiętać też o łączeniu ze sobą różnych funkcji. Pudełka na zabawki są niezbędne zwłaszcza, że maluchy niemal zawsze coś kolekcjonują. Dlaczego jednak nie zmieniać je w mobilne miejsca do siedzenia zwłaszcza, jeśli w pokoju nie ma zbyt wiele miejsca? Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również zainstalowana na ścianie płyta. Dziecko może wieszać na niej swoje rysunki i wycinanki, a nawet wykorzystywać ją jako sztalugę rozwijając swoją kreatywność. Tablica umieszczona na ścianie z pewnością nie powstrzyma malucha przed przynajmniej jedną próbą rysowania po innych meblach, pozwoli jednak na skupieniu jego aktywności w jednym miejscu, co już będzie sporym osiągnięciem. Warto zresztą zainwestować również w dobry stół i krzesło, dziecko powinno bowiem dość szybko nauczyć się korzystać z takiego rozwiązania dla własnego zdrowia.

© .com. .

Strona główna Jak urządzić pokój dziecka? – Poradnik

Meble dla dzieci

Wybierz stronę

Partner strategiczny

Szeroki wybór krzeseł i foteli dla dzieci  w sklepie e-krzeslo.pl

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Content is protected !!