Kilolular Nasıl Giyinmeli? | Addob

Kilolu olma kavramı sağlık açısından bir problem olmasa da tek tip ideallik dayatması olduğundan 34-46 beden olmayan herkes olarak ifade edilmektedir. Kilolular nasıl giyinmeli merak ediyorsanız, aslında çok da zor olmadan giyinmeyi öğrenebilirsiniz.

40 bedene kadar herkesin “normal” kabul edildiği ve vücut kitle indeksine göre ideal kiloda olmasına rağmen şişman olarak algılandığı artık bilinen bir gerçek. Bunlara rağmen bir yerlerinde fazlalıkları olanlar bu bölgeleri kapatmanın yollarını kısa sürede öğrenebilir.

Öncelikle kilonuzu korumak mı yoksa daha zayıf olmak mı istiyorsunuz buna karar verin. Çünkü tayt gibi esnek olan ürünler kilo verdiğinizi anlamanızı önler. Tabi kilo aldığınızı da fark edemezsiniz. Bu yüzden kilolular nasıl giyinmeli sorusunun cevabını zayıflama dönemindeyse daha sabit, kilo koruma dönemindeyse esnek kumaşlar tercih edilmeli şeklinde verebiliriz.

Genelde basen ve bel bölgesinde fazlalıklar olduğu için kiloluların kamufle edilmesine yardımcı olan yüksek bel kesim alt giyim ürünleri ve baseni kapatan bluzlar tercih ediliyor.

Hangi Parçalar Olmazsa Olmaz?

Öncelikle yüksel bir pantolon tercih etmeniz son derece önemlidir. Yüksek bel pantolonunuz bol paçalı olan modellerden yana tercih edilebilir. Bu durumda jean ya da kumaş pantolon seçeneklerinden birer tane dolabınızda bulundurmalısınız.

Basen bölgenizi kapatmak için korse giyinebilir, bluz olarak bel kısmı dökümlü modelleri tercih edebilirsiniz. Şık ve konforlu bir kıyafet tercih ettiğinizde bu kombinleri her zaman tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte elbise seçimi konusunda kilolulara özel kombinler ortaya çıkarabilirsiniz.

Elbise modelleri tercih ettiğinizde A kesim modeller ve dikkati sırt kısmına veren çeşitler tercih edebilirsiniz. Göğüsleriniz büyükse üst kısımda düz renkler, basenleriniz büyükse alt kısımda düz renkler tercih edebilirsiniz.

Kilolular nasıl giyilmeli merak edenler için tavsiyemiz, Rihanna gibi ünlü isimleri takip etmeniz olacaktır.

Etiketler

Bize Abone Olun

Ücretsizdir.Spam mail gönderilmez,istediğinizde ayrılabilirsiniz.

Ayrıca Kontrol Edin

Son Teknoloji Haberleri

Popüler GönderilerEn Çok YorumlananlarSon Yorumlar

Oturum aç